Szakmai előadásokat hallgattak az Összhaderőnemi Vezető Altiszti Tanfolyam 6. hallgatói
Már hatodik alkalommal kezdődött el az Összhaderőnemi Vezető Altiszti Tanfolyam, amelyen zászlóalj szintű vezénylő zászlósok vesznek részt. A képzés szervezésében idén az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár (MH BHD) is részt vett.
A hallgatókat Kis Lajos alezredes, az MH HIRFK törzsfőnöke köszöntötte, majd Váradiné Pásztor Mária törzszászlós, az MH HIRFK vezénylő zászlósa tartotta meg a szerdai nap első előadását. A szervezetet bemutató előadás után az MH Központi Portál használatának lehetőségeivel ismertette meg a résztvevőket Tóth Péter törzszászlós, az MH BHD MH HIRFK Országos Hálózatfelügyeleti Főközpont Alkalmazásmenedzsment Központ beosztott zászlósa, aki érintette többek között a Központi Intranet Portál mellett az új 2016-os Sharepoint szervert, illetve az Elektronikus Iratkezelési Rendszert is.
Egy rövid szünet után Dezső Imre őrnagy, az MH BHD MH HIRFK OHFK szolgálatvezető mérnöke mutatta be interaktívan az EDR-t és AVL (GPS alapú) járműkövetést, majd az MH Elektronikus Eseménykezelő képesség sokszínűségét szemléltette Rajki János alezredes, az MH BHD MH HIRFK MH Elektronikus Eseménykezelő Főközpont parancsnoka. A délelőtt Palló Bence hadnagy, az MH BHD MH HIRFK Híradó és Informatikai Főközpont 2. Híradó és Informatikai Központ Információvédelmi Alközpont rendszerbiztonsági tisztjének előadásával, az Információbiztonság témájával zárult.
Fotók: A szerző felvételei
A Petőfi laktanyában tartotta továbbképzését az MH Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság
A rendezvényen az MH BHD 32. Nemzeti Honvéd Díszegység (MH BHD 32. NHD) vezénylő zászlósa is előadást tartott, melynek célja az volt, hogy az MH KIKNYP toborzó munkát végző állománya jobban megismerhesse a Honvéd Koronaőrség, a Honvéd Palotaőrség, valamint a Honvéd Díszzászlóalj szervezeti felépítését és feladatrendszerét.
Gulyás István törzszászlós prezentációjában – az említett alegységek Magyar Honvédségben betöltött helyén és szerepén túlmenően – bemutatta azt a jól kidolgozott, hosszútávú, átlátható és biztos életpályamodellt, melyet a Díszegység kínál mindazok számára, akik jelentkezni szeretnének az állományába. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a sok szempontból vonzó lehetőségért természetesen meg is kell dolgozni, hiszen a díszelgési feladatok fokozott fizikai és pszichikai megterhelést jelentenek az érintett állománynak, ezért sokan nem is felelnek meg a kiválasztási folyamaton.
A bemutatkozó előadásban közreműködött Farkas Gábor András százados is, a Honvéd Palotaőrség parancsnok helyettese, aki a Palotaőrséggel összefüggésben felmerült kérdések vonatkozásában adott részletesebb tájékoztatást.
Az elmondottakról az MH KIKNYP résztvevő szakállománya személyes tapasztalatokat is szerezhetett, amikor az előadásokat követőn megtekinthették a 32. NHD Petőfi laktanyában elszállásolt állományának körleteit.
Fotó: A szerző felvételei