Galéria, Hírek

Az újfajta képzés: az Egységes Alapkiképzési Program

Még tart az MH 6. Sipos Gyula Területvédelmi Ezred első Egységes Alapkiképzési Programjában résztvevő állomány felkészítése a Petőfi laktanyában.

Az újfajta képzési programban harmincegyen kezdték meg a nyolchetes elméleti és gyakorlati felkészülést október első hetében az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár (MH BHD) budaörsi úti objektumában. A bevonulók önkéntes jogviszonyban szerződtek, és az alapkiképzés sikeres befejezését követően lehetőségük nyílik szerződéses katonai szolgálatot vállalni. A résztvevők többsége a kiképzés során már meg is találta első beosztását valamelyik alakulatnál.

A kiképzés-módszertani foglakozásokat az MH 6. Sipos Gyula Területvédelmi Ezred 30. Szepessy András Területvédelmi Zászlóalj (MH 6. TVE 30. TVZ) kiképző szakállománya vezette, színesítve a tapasztalataikból merített példák szemléltetésével. A foglalkozásokat gyakorlat-centrikusan, a hagyományos és a korszerű oktatási eszközöket és módszereket ötvözve szervezték meg.

Az elmúlt két hónapban a többi között katonai testnevelés, honvédelmi-, katonai tereptan-, logisztikai-, egészségügyi-, jogi és hadijogi ismeretek, valamint műszaki-, híradó és alaki kiképzés volt napirenden.

A szakasz egyik kiképzője, Menyhárt Balázs ömt. főtörzsőrmester, beosztott altiszt kiemelte, hogy az Egységes Alapkiképzési Program rendkívül komplex és nagy hangsúlyt fektet a gyakorlati ismeretek szakszerű elsajátítására. Ezen kívül hozzátette: „A kiképzés elején nehéz volt megmondani, hogy kik juthatnak el a végéig, hiszen nem könnyű a civil életből érkezőknek megszokni a katonás fegyelmet, de mindenki saját kompetenciájához mérten jól teljesített, sikeresen küzdötte le a felmerülő akadályokat. Nagy tudásanyagot halmoztak fel, ami elengedhetetlenül szükséges lesz számukra az új alakulatnál.”

A kiképzendő tartalékos állomány az ünnepélyes katonai eskütétel magasztos pillanatait november 9-én, Kecskeméten, az 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázison élhette át.

Szerző: Kresz Fruzsina

Fotó: Pete Balázs, Bankó József

Galéria, Hírek

Tiszti Kaszinó koszorúzása

„A haza minden előtt!” – Hirdeti homlokzatán a sokat megélt Országos Tiszti Kaszinó Egyesület épülete.

A pesti belváros egyik legnagyobb épületegyüttese az egykori Országos Tiszti Kaszinó épülete. Az 1899-es átadása óta honvédtiszteknek biztosított társasági életet és közművelődést, működött kaszárnyaként is, közéttermeknek, mozinak, írói körnek, vívóklubnak, színháznak, honvéd zenekarnak, számos rendezvénynek is otthont adott, ma pedig bankszékház.

November 21-én megemlékeztünk mindazok előtt, akik hozzájárultak a Váci utcai barokk palota felépítéséhez, és ezzel lehetővé tették azt, hogy az Országos Tiszti Tudományos és Kaszinó Egyesület tagjai méltó helyre kerüljenek, a kor egyik legimpozánsabb épületében művelődjenek, társadalmi értékeket közvetítsenek, és kulturált körülmények között töltsék szabadidejüket.

Az ünnepi megemlékezésen beszédet mondott Szarka Csaba ezredes, a Helyőrségi Tiszti Kaszinó Egyesület elnöke, majd Simon Andrea honvédelmi alkalmazott, előadóművész előadásában elhangzott Ady Endre: Intés az őrzőkhöz című verse is.

Ezt követően a Tiszti Kaszinó emléktáblájánál koszorút helyezett el Szijártó Richárd ezredes, a Magyar Honvédség vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár dandárparancsnok-helyettese, Szarka Csaba ezredes, az Egyesület elnöke és Kis Lajos alezredes, az Egyesület alelnöke, továbbá Magyar Külkereskedelmi Bank Nyilvánosan működő Részvénytársaság és a Magyar Bankholding Zártkörűen működő Részvénytársaság képviseletében Báthori Krisztián a Magyar Bankholding Compliance és Bankbiztonsági Ügyvezető Igazgatóság ügyvezető igazgatója.

A koszorúzás végén a Szózat dallamai csendültek fel, majd a Magyar Takarodó zárta a megemlékezést.

Szerző/Fotó
Kiss József
Pete Balázs

Oldalunk sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése érdekében.