Már hagyományosnak mondható, hogy a Katonai Képzőművészeti Alkotótábort az MH Rekreációs, Kiképzési és Konferencia Központban rendezik meg.
Ebben az évben szeptember 17-26. között gyűltek itt össze az ország szinte minden szegletéből a grafika és a festészet szerelmesei, sőt még egy fafaragó is feltűnt a művészek között. A Breznay András festő- és Tamus István grafikusművész által vezetett tábort monotypia-workshop is színesítette, amelyet Lelkes A. Gergely festőművész vezetett. Pikáns kiegészítése volt a hagyományosabb programpontoknak egy közel egész napos akt-rajzolás is. A képzőművészeti technikák csiszolása a Magyar Honvédség 175. évfordulójának megjelenítését is segítette, hiszen ez volt a tábor fő témája.
A szeptember 26-i záróünnepségre elsősorban a tábor résztvevőinek elöljárói kaptak meghívást.A köszöntőbeszédet az alkotótábort szervező MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár képviseletében Csipszer Tibor ezredestől, a dandár Kulturális és Rekreációs Igazgatóságának igazgatójától hallhattuk. Kiemelte, hogy „A tábor résztvevői példaként állhatnak bajtársaik, kollégáik előtt, hiszen szolgálatuk teljesítése mellett időt és energiát fektetnek egy olyan, szívüknek kedves hobbiba, amivel a Magyar Honvédség presztízsét is erősítik.” Fontosnak tartja az alkotóközösségben való együttműködést állománykategóriától, rendfokozattól és beosztástól függetlenül, amely erősíti a szervezeten belüli kapcsolatokat is. Említést tett a „házi” könyvbemutatóról, amelyen Frömmel Gyula nyugállományú zászlós (aki évtizedeken keresztül rendszeres résztvevője volt az alkotótáboroknak), Terepszínű ecset című könyvében felelevenítette a táborok 30 éves történetét. A kötet hivatalos megjelenését (HM Zrínyi Nonprofit Kft.) megelőzően az első példányokat a szerző dedikálta a résztvevőknek.
Csipszer Tibor ezredes úr után Kiss Ákos vezető-kormánytisztviselő, a HM Honvédelmi Nevelési Főosztály Köznevelési és Ifjúságstratégiai Osztályának osztályvezetője tartotta meg táborzáró és kiállításmegnyitó beszédét. Ő elsősorban a Magyar Honvédség berkein belül folyó kulturális munkához fűződő, több évtizedes kötődéseiről mesélt, többek között arról, hogy egy korábbi beosztásában maga is részt vett az alkotótáborok szervezésében.Breznay Tibor táborvezető művésztanár röviden összefoglalta az idei, immár XXXI. alkotótábor céljait és a megvalósulásukhoz vezető utat. Ezt követően a vendégek az alkotókkal együtt megtekintették a 9 nap munkáiból rendezett, két termet megtöltő kiállítást, amelyen a művésztanárok tartottak tárlatvezetést. A szellemi és lelki táplálék után az alakulat parancsnokának távollétében Myszöglád Attila százados, az MH RKKK logisztikai részlegvezetője pohárköszöntőjében biztosította a megjelenteket, hogy az eddigi, immár 7. alkalommal itt megrendezett alkotótábor után jövőre is szívesen várják a Magyar Honvédség ügyes kezű, művész lelkű tagjait.
Fotó: Havasi Marcell, MH RKKK; Farkas Kinga, MH BHD